Home / آپاچی / کدام یک از افزونه های وردپرس هاست ایران را تحریم کرده اند؟
افزونه وردپرس

کدام یک از افزونه های وردپرس هاست ایران را تحریم کرده اند؟

کدام یک از افزونه وردپرس هاست ایران را تحریم کرده اند؟

در این مقاله از سایت هاستینگ ما می خواهیم به معرفی افزونه وردپرس بپردازیم که هاست ایران را تحریم کرده اند و در ادامه این مقاله به معرفی این افزونه ها می پردازیم

و اگر از یک از این افزونه وردپرس استفاده می کنید چون هاست ایران دچار تحریم هست انها را از دسترس خارج نمایید.

حالتی که در محدودیت روی افزونه‌های وردپرس و هاست ایران رخ خواهد داد به صورت یک یا چند مورد از حالت‌های زیر خواهد بود.

  • سایت شما با کندی لود خواهد شد
  • هنگامی که قصد آپدیت و بروزرسانی افزونه از پیشخوان وردپرس را دارید با خطا مواجه شده و افزونه آپدیت نمی‌شود
  • وقتی به صفحه تنظیمات افزونه‌ای مراجعه می‌کنید به شما خطا داده و افزونه یا به صورت کلی کار نخواهد کرد و یا اگر کار کند با اختلال همراه خواهد بود

اگر با هر یک از حالت های بالا مواجه شدید اقدام به غیر فعال کردن افزونه نمایید و به دنبال افزونه جایگزین ان افزونه که در هاست ایران تحریم نباشد بپردازید.

افزونه سئو وردپرس Yoast

بیشترین مشکلی که کاربران برای انها به وجود امده است مربوط به افزونه وردپرس یواست می باشد که در اپدیت این نرم افزار دچار مشکل شده است ولی همچنان می توانید از این افزونه وردپرس برای بهینه سازی سایتتان استفاده کنید و زمانی که اپدیت برای افزونه امد می توانید افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به صورت دستی به اپدیت افزونه بپردازید کهاین مشکل حل خواهد شد.

افزونه wordfence

افزونه wordfence یک افزونه امنیتی برای سایت های وردپرس می باشد که این افزونه وردپرس تحریم ست برای هاست های ایران اگر با این افزونه به مشکل برخورده اید موقتا از دسترس خارج نمایید.

افزونه onesignal

سایت onesignal مدتی پیش کشور ایران را تحریم کرد و امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی غیرفعال شد. هرچند برخی کاربران سعی می‌کنند باز هم از آن استفاده کنند، اما به دلیل اینکه امکان افزودن کاربر جدید وجود نداشته و صرفا میتوانید به کاربران قبلی اعلان ارسال کنید، آن هم در شرایطی که ممکن است به بیشتر کاربران اعلان ارسال نشود، بهتر است افزونه را غیرفعال کرده و از سایت‌های جایگزین مانند Foxpush برای ارسال اعلان در وردپرس یا سرویس‌های ایرانی استفاده کنید.

افزونه‌های مرتبط با Google Analytics

آمارگیر گوگل چند سالی است که برای کاربران ایرانی در دسترس نیست. اما به کمک افزونه‌ وردپرس میتوان اتصال آمارگیر گوگل به وردپرس را فراهم کرده و آمار سایت را بدون نیاز به ابزار تغییر دهنده ip در پیشخوان وردپرس مشاهده کرد. اما بعد از انتقال به هاست ایران این ابزار به دلیل شناسایی هاست ایران از کار خواهند افتاد و افزونه‌های آمارگیر Google Analytics نیز از کار افتاده یا باعث ایجاد اختلال در سایت خواهند شد. بنابراین بهتر است موقتا افزونه را غیرفعال کرده و به کمک vpn به صورت مستقیم آمار سایت را از Google Analytics مشاهده کنید.

پیشنهاد می کنم به مطالعه مقاله “رفع مشکل ان اس ها بعد از انتقال هاست دایرکت ادمین” بپردازید

افزونه کلودفلر Cloudflare

افزونه وردپرس کلودفلر نیز به دلیل تحریم برخی از قابلیت‌ها برای کشور ایران نمیتواند کانکشن را با شبکه CDN برقرار کرده و باعث کندتر شدن سایت شود. از طرفی دیگر هدف از انتقال سایت به ایران بخاطر افزایش سرعت دسترسی به سایت‌ها بوده است که عمده کاربران در داخل کشور هستند، بنابراین استفاده از کلودفلر در این حالت معنایی نداشته و صرفا ابزاری که برای کاهش پهنای باند و موارد امنیتی ارائه میدهد به درد ما خواهد خورد، اما از نظر افزایش سرعت همچنان نسبت به هاست ایران سرعت کمتری خواهد داشت. بهترین جایگزین برای این کار این است که از سرویس‌های داخلی مثل ابرآروان برای CDN وردپرس استفاده کنید.

افزونه WP-Rocket

این افزونه وردپرس نیز برای کش سایت و فشرده سازی کاربرد دارد که در هاست ایران تحریم شده است. اما با تست‌هایی که انجام گرفته با حذف افزونه و نصب مجدد میتوان بدون مشکل از ان استفاده کرد. بنابراین اگر از افزونه موشک وردپرس استفاده میکنید آن را حذف کرده  افزونه wp rocket تنظیمات ان را مجددا روی هاست ایران انجام دهید. بعد از اینکه تنظیمات به صورت کامل در هاست ایران انجام گرفت مشکل حل شده و مانند هاست اروپا می توانید از آن استفاده کنید.

افزونه جت پک Jetpack

یکی دیگر از این افزونه‌ها، افزونه وردپرس رسمی خود وردپرس یعنی Jetpack است که ابزار مفیدی فراوانی را در اختیار سایت‌های وردپرسی قرار می‌دهد. در صورتی که از جت پک در وردپرس استفاده می‌کنید، بهتر است موقتا آن را غیرفعال کنید.

About alireza

نزديك به سه سال است كه در زمينه لينوكس و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در دو سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *