Home / آپاچی / کارهای لازم برای افزایش امنیت هاست
امنیت هاست

کارهای لازم برای افزایش امنیت هاست

کارهای لازم برای افزایش امنیت هاست

در این مقاله از سایت هاستینگ ما می خواهیم به معرفی راهکارهای برای افزایش امنیت هاست بپردازیم.

امنیت هاست

مقدمه

برای افزایش امنیت هاست باید رابطه دو طرفه بین کاربر هاست و شرکت ارائه دهنده هاست برقرار باشد به این معنا است که امنیت هاست مربوط به نحوه استفاده کاربر و شرکت هاستینگ است.و برای انیت باید به چندین نکات توجه کرد که در این مقاله به توضیحات ان می پردازیم.

استفاده از رمز عبور قوی و تغییر ان در دوره های مختلف

ما پیشنهاد می دهیم ک رمز هاست را به صورت دوره ای و به طور منظم مثلا به صورت ماهانه یا دو ماه یک بار به تغییر رمز عبور اقدام نمایید و همچنین شما باید از رمز عبور قوی استفاده کنید و استاندارد های رمز عبور در ان به کار ببرید یعنی رمز عبور ترکیبی از حروف ، اعداد و کاراکتر های نمادی باشد اگر این اقدامان را انجام دهید احتمال هک شدن رمز هاست حدودا به صفر می رسد.

اسکن کردن دوره ای هاست با انتی ویروس موجود در هاست

در کنرل پنل هاست های سی پنل و دایرکت ادمین از انتی ویروس clamAV استفاده می شود این انتی ویروس توانایی شناسایی بسیاری از ویروس ها و بد افزار ها تاثیر گذار در لینوکس را دارد ولی در شناسایی شل ها کمی دارای ضعف می باشد.پیشنهاد می شود با اسکن دوره ای هاست امنیت هاست خود را تامین نمایید.

استفاده از هاست با استفاده زا پروتکل های https

معمولا دو پروتکل http و https که غالبا بصورت استاندارد روی پورت 80 و 443 راه اندازی می شوند وظیفه ارتباط کاربر با وب سرور را بر عهده دارند. این ارتباط در حالت http بصورت Clear Text انجام می شود که ناامن بوده و امکان ردیابی و هک ( Sniffing ) آن وجود دارد. اما در حالت https به شرط وجود الگوریتم رمزنگاری معتبر، امکان ردیابی و تفسیر اطلاعات بسیار سخت می شود. به همین جهت توصیه می کنیم از پروتکل https برای ورود و کار با هاست استفاده نمایید.

وارد نشدن به هاست با موبایل یا سیستم های اشتراکی

همانطور که می دانید موبایل ها به اندازه کامپیوتر دارای امنیت نمی باشد و ورود به هاست با استفاده از هاست می تواند امنیت هاست را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین برای امنیت بیشتر پیشنهاد می شود برای ورود به هاست از سیستم های اشتراکی استفاده نکنید.

استفاده از امکانات تایید دو مرحله ای برای ورود به هاست

تایید دو مرحله ای یا Two-Factor Authentication بکی از برترین روش های تامین امنیت است می باشد با به کار بردن تایید دو مرحله ای در صورت هک شدن هاست نمی توان مستقیم به هاست وارد شد و باید هویت توسط یک عامل واسط تایید شود

انجام موارد یکه گفته شد بر عهده کاربر می باشد که باید برای تامین امنیت هاست خود انجام دهد.

 

About alireza

نزديك به سه سال است كه در زمينه لينوكس و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در دو سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *