Home / آموزش های WHM / آموزش نصب سی پنل روی سرور مجازی

آموزش نصب سی پنل روی سرور مجازی

در این آموزش از سایت هاستینگ ما می خواهیم به این بپردازیم که چطور سی پنل را روی سرور مجازی نصب کرده و یک وب هاست برای سایت خود تهیه نماییم.

همانطور که می دانید کنترل پنل سی پنل یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین کنترل پنل ها است. البته شما اگر هاست را از سایت هاستینگ ما یا هر سایت دیگری تهیه نمایید به طور آماده در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد و این برای زمانی است که شما نیاز به فضا و سخت افزار بیشتری داشته و اقدام به خرید سرور مجازی برای سایت خود می کنید و برای کنترل سایت خود نیاز دارید که کنترل پنل سی پنل را بر روی آن سرور مجازی نصب نمایید.

آموزش نصب سی پنل

آموزش نصب پنل روی سرور مجازی

نکته ای که حائز اهمیت است در این آموزش نصب سی پنل دارای دستورات لینوکس است و باید اطمینا حاصل نمایید که دستورات به صورت کامل اجرا نمایید.

ابتدا باید سرور مجای خود را بروز رسانی کنید که برای بروز رسانی باید دستور زیر را در لینوکس وارد نمایید تا اجرا شود.

yum update

بعد از زدن دستور بالا منتظر نمایید تا سرور شما بروز شود بعد از بروز شدن سرور باید یک فایل اجرایی با ویرایشگر ایجاد نمایید که برای ایجاد این فایل اجرایی باید از دستور پایین استفاده نمایید.

nano hostingma.sh

بعد از ایجاد فایل اجرایی در آموزش نصب سی پنل باید در آن فایل اجرایی با ویرایشگر کد زیر را وارد نمایید.

#!/bin/bash

yum -y install gcc* autoconf

wget http://layer1.cpanel.net/latest

sh latest

بعد از وارد کردن دستور بالا باید آن را ذخیره نمایید که برای ذخیره می توانید از کلید های ترکیبی Ctrl + X استفاده نمایید.

تا این جای آموزش نصب سی پنل روی سرور مجازی می توانیم بگوییم تقریبا کار نصب خلاص شده است و شما با زدن دستور زیر بر روی لینوکس خود نصب سی پنل شروع می شود.

sh hostingma.sh

بعد از زدن دستور بالا باید منتظر بمانید تا کنترل پنل سی پنل شما نصب شود که ممکن است یکم زمان بر باشد که منتظر بمانید تا نصب به اتمام برسد.

بعد از به اتمام رسیدن نصب سی پنل در قسمت جست و جو مرورگر خود IP سرور خود به همرا پورت 2087 وارد نمایید که بعد از زدن اینتر صفحه WHM باز می شود که باید مراحل فعالسازی کنترل پنل سی پنل خود را طی نمایید.

در بعضی مواقع امکان دارد که صفحه مورد نضر شما باز نشود که در صورتی که باز نشد دستور زیر را وارد نمایید تا پورت مورد نظر در فایروال شما باز شود:

-A INPUT  -m  state  –state  NEW -m tcp -p tcp –dport 2087 -j ACCEPT

  امید واریم که آموزش نصب سی پنل روی سرور مجازی مورد استفاده شما کاربران هاستینگ ما قرار گرفته باشد.

About alireza

نزديك به سه سال است كه در زمينه لينوكس و مجازى سازى به طور تخصصى فعاليت دارم. در دو سال اخير مباحث وب و سئو به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. در تلاشم تجربياتى كه در اين مدت كسب كرده ام را در اختيار كاربران محترم قرار بدهم و در صورت نياز از دانشم در زمينه هاى فوق در راستاى راهنمايى به علاقه مندان، استفاده كنم.

Check Also

چطوری کاربران هاست را مجبور به تغییر پسورد هاست کنیم

در این بخش میخواهم به شما  آموزش دهیم که چظوری وقتی یک کاربری وارد هاست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *